Нямаш акаунт? РЕГИСТРАЦИЯ
Здравей!

Влез в профила си, за да имаш достъп до всички опции на сайта. Публикуване на обяви, лични съобщения, запаметяване на любими обяви и търсения.

Още нямаш профил? Регистрирай се.

ВХОД Нова РЕГИСТРАЦИЯ
1/4
Добавена 28 апр, 00:43 ч.
Deep Purple In Rock Child In Time, Speed King, Into the Fire Ричи Блекмор, Иън Гилън, Роджър Глоувър
60 лв
Доставка: Лично предаване; Купувача
Състояние: Ново
Описание
Deep Purple – Deep Purple In Rock

при интерес пишете на лични
отговарям бързо

A
1 Speed King
2 Bloodsucker
3 Child In Time

B
1 Flight Of The Rat
2 Into The Fire
3 Living Wreck
4 Hard Lovin' Man

Deep Purple in Rock е четвъртият студиен албум на английската рок група Deep Purple, издаден на 5 юни 1970 г. Това е първият студиен албум, записан в този състав - Ричи Блекмор, Иън Гилън, Роджър Глоувър, Джон Лорд и Иън Пейс. Работата по In Rock започва малко след като Гилън и Глоувър се присъединяват към групата през юни 1969 г. с репетиции в Hanwell Community Centre. Музиката трябваше да бъде с "високи децибели" и тежка и да представя точно шоуто на живо на групата. Записите се извършват в различни студиа из Лондон между турнета, през които песните и аранжиментите се усъвършенстват. Албумът In Rock е пробива на групата в Европа.

До средата на 1969 г. Deep Purple са записали три албума и са постигнали комерсиален успех в САЩ, но страдат от липса на музикална посока. Въпреки че групата включва опитни музиканти, нито един от първоначалните членове не е завършен автор на песни и тяхната по-ранна работа варираше от психеделичен хард рок, базиран около рифовете на китариста Ричи Блекмор, песни с влияние на класиката, разработени и аранжирани от органиста Джон Лорд.

След турне в САЩ през май, Блекмор, Лорд и барабанистът Иън Пейс решават да заменят оригиналния вокалист Род Еванс с някой, който може да се справи с хард рок стила. Групата наскоро е подписала договор с Harvest Records в Обединеното кралство, които възнамеряваха да представляват прогресивни и ъндърграунд банди, но собственикът на лейбъла Малкълм Джоунс смяташе, че Deep Purple разчитат твърде много на трикове и се обръщат само към американския пазар. Лорд и Блекмор се срещнаха с Пейс по време на турнето, за да обсъдят промяната в персонала и Блекмор казва, че иска да "опита да бъде наистина тежък", след като е чул дебютния албум на Led Zeppelin. Блекмор моли бившия си колега от групата, барабаниста Мик Ъндърууд, да види дали познава подходящ певец. Ъндърууд предлага своя колега от Episode Six - Иън Гилън . Блекмор, Лорд и Пейс отиват да видят концерт на Episode Six в Woodford Green на 4 юни и предлагат на Гилън работата. Гилън и басистът на Episode Six Роджър Глоувър са приятели и са създали партньорство за писане на песни. Въпреки това, Глоувър не иска да напусне Episode Six, така че Гилън предлага той да помага с писането на песните на Deep Purple като компромис. На 7 юни Гилън и Глоувър са поканени да свирят в записната сесия на Deep Purple за следващия им сингъл, „Hallelujah“, като Глоувър участваше като сесиен музикант. След това Глоувър промени решението си и решава да се присъедини към групата.


Групата първоначално разработва идеи за песни без да казва на Еванс или на оригиналния басист Ник Симпър, тъй като оригиналният състав все още имаше дати на турне за промоция на албума The Book of Taliesyn. Освен това ръководството на Episode Six не иска Гилън и Глоувър да напуснат групата и се опитват да постигнат споразумение от Deep Purple. Въпреки това, след няколко седмици, и Евънс, и Симпър откриват, че са били уволнени и не са впечатлени от подмолния начин, по който това е направено, особено записването с различен състав. Ъндърууд по-късно каза, че съжалява, че е препоръчал Гилън на Deep Purple, защото не иска Симпър да загуби работата си. Финалното шоу с Evans и Simper е на 4 юли, като новият състав изнася първия си концерт в The Speakeasy Club в Лондон на 10 юли. Гилън и Глоувър продължават да свирят още на няколко дати с старата си група.

В България, освен „Child in Time“, по-голяма популярност добиват парчетата „Speed King“ и „Into the Fire“.

Child in Time (в превод „Дете във време“) е написана от всички тогавашни членове на групата и според всички тях е вдъхновена от рифа на парчето на It's a Beautiful Day „Bombay Calling“.

Child in Time“ има проста структура – интро на орган, пауър акорди и двуминутно китарно соло. Мрачните текстове говорят за Студената война. В песента напълно се разгръщат певческите способности на Иън Гилън – песента преминава от шепот до високи крясъци. Китариста Ричи Блекмор започва с бавно соло, което забързва и рязко свършва.

След като Гилън напуска групата, песента се изпълнява на живо от време на време в периода 1970 – 73, а след 1993 г., изключително рядко. Гилън дава различни обяснения за това, но най-вероятно поради възрастта на вокала, гласът му вече не достига тези висини. Последното изпълнение на „Child in Time“ е през 2002 г. в Харогейт. При това изпълнение високите китарни тонове почти напълно заглушават гласа на Гилън, чийто партии са ограничени в „пискливата“ част. Подобен маниер е използван в последно време и при изпълненията на „Space Truckin'“.


още обяви в профила Грамофонче


//www.youtube.com/embed/W_jfHvcAXRY
157 рейтинг
В Bazar.BG от 26 март 2020г.
Последно активен днес в 06:58 ч.
гр. София
София-град
Карта
Преглеждания: 123
Отмени
Съобщение
Може да прикачите до 4 файла тип: jpg, jpeg, gif, png, pdf, doc, docx, odt, xls, xlsx, txt, zip, rar, tar